Jdi na obsah Jdi na menu
 


Původ CSka

 Původ snad znáte ctrl +c a ctrl +v...=D

Counter-Strike (CS) je počítačová hra z pohledu první osoby (FPS), která se stala nejúspěšnější herní modifikací [3] (přes 9 milionů prodaných kusů celosvětově) a podle stránek Metacritic hra na internetu sklidila v průměru hodnocení 88%.[4]

CS vznikl jako modifikace (mod) do hry Half-Life od společnosti Valve Corporation. Dnes je dostupný v několika plných i neplných verzích. Zatímco verze 1.5 a 1.6 jsou vytvořené naenginu hry Half-Life, tak jeho pokračování Counter-Strike: Source běží na Source enginu hryHalf-Life 2. K dispozici je i verze Counter-Strike: Condition Zero, což je v podstatě vylepšená verze 1.6 rozšířená o hru pro jednoho hráče. V roce 2008 vydala společnost Nexon Corporation hru Counter Strike Online, která je určená primárně pro asijský trh, běží na verzi CS: Condition Zero a využívá systém mikroplateb.

Základní princip spočívá v boji dvou týmů - protiteroristické jednotky (dále jen CT - z angl. Counter-terrorist) a teroristů (dále jen T - z angl. Terrorist). Na výběr je několik typů map, nejhranější jsou s pokládáním/zneškodňováním bomby (de_ ; na turnajích se hraje jen tento typ) a osvobozováním rukojmích (cs_).

Hráči na konci každého kola získávají podle osobního a týmového výkonu peníze (za zabití nepřítele, splnění úkolu), které využívají k nákupu zbraní a vybavení. Střílení do spoluhráčů či rukojmích vede k peněžnímu trestu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hraj o ceny! Napiš článek a vyhraj!

(Raketka.cz, 31. 8. 2012 9:38)

Ahoj, chceš si zahrát o hodnotné ceny na našem webu raketka.cz/? Připraveny jsou hned dvě prázdninové soutěže a šance na výhru jsou opravdu velké!

Máš web, nebo blog? Pak stačí napsat článek a umístit ho na svůj web, blog. Pět nejlepších článků získává Nintendo, Joystick, nebo Volant a jiné dárky, které jsou určeny pro nejlepší soutěžící.

Nemáš web a i tak se chceš zúčastnit soutěže? Pak stačí pozvat pár kámošů na Raketku pomocí speciálního kódu. Více informací najdeš na stránkách raketka.cz/prazdninova-soutez, na dotazy ohledně soutěže se můžeš zeptat na mejlu soutez@raketka.cz.

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14809
Měsíc: 60
Den: 3